Stravovanie mimo domova

Ako sa zdravo stravovať mimo domova

Z DOMU NEODCHÁDZAJ BEZ:

  • Je potrebné mať naplánované, kedy budem najbližšie jesť ak budem z domu preč dlhšie ako 3h. ideálne je odchádzať sýty. Zjesť nutrične výživné jedlo, ktoré obsahuje Bielkovinu (cottage, vajce, tofu…) + Sacharid (celozrnný chlebík, vločky…) a zdravý tuk (orechy, semiačka…)
  • Vždy si do kabelky/ batohu schováme zdravú desiatu / olovrant. Napríklad jedlo do krabičky ak sa dá, napiecť si zdravý koláč, ktorý vydrží aj pár dni (orechové, bez mliečnych výrobkov). Jerky(sušené mäso), surová zelenina, ovocie, proteinová domáca tyčinka (pripadne nájsť čo najvhodnejšiu, bez zbytočný aditív), kefír, proteín, oriešky, orieškové maslo.
  • Vyber si najvhodnejšie jedlo, nestresovať sa kvôli jedlu, máme obrovské možnosti a výber, vždy je možnosť vybrať si vhodnú variantu pre nás nech sme kdekoľvek. Dokonca aj v tradičnej reštaurácii alebo na benzínke ak príde hlad.
  • Pokiaľ cestujeme na pobyt vyberáme si ideálne možnosť s kuchyňou a prípravou vlastných pokrmov
  • Je potrebné nastaviť si pomyselné minimum, čo pre svoje zdravie môžeme urobiť. Jedna miska zeleniny k jedlu, miestne ovocie namiesto zákusku, môžeme nájsť množstvo drobností, ktoré môžeme urobiť v prospech seba a nemať potom výčitky.
späť na články

Rezervujte si konzultáciu

Vyplňte tento rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.