Výživa pre zdravie a kondíciu

Zlepšenie kondície či zdravia – to je tá najlepšia motivácia pre návštevu poradne Zdravý Východ. Unikátna metabolická diagnostika NAS nášho partnera NUTRIADAPT nám umožní spoločne nastaviť vaše stravovanie tak, aby ste sa cítili lepšie. Okrem toho vám ponúkame aj analýzu črevného mikrobiómu. Pomocou nej vieme odhaliť, či práve u vás nespôsobujú baktérie neschopnosť chudnúť a či vám nehrozí závažné ochorenie. Pomáhame aj diabetikom a deťom s výživovými problémami.

Ste tu správne, ak…
 • sa túžite cítiť lepšie po fyzickej aj psychickej stránke

 • by ste chceli odľahčiť vášmu tráveniu

 • chcete zistiť, či dôvodom vašej nadváhy a neschopnosti chudnúť môžu byť „zlé“ črevné baktérie

 • neviete, ako sa správne stravovať pri cukrovke

 • má vaše dieťa problém s nadváhou alebo, naopak, s podvýživou

Podpora zdravia a vitality

Vaša výživa je vaše zdravie

Je vaším cieľom udržať a upevniť si zdravie a podporiť celkovú kondíciu organizmu? Niekedy stačia aj drobné zmeny. Na to, aby sme odhalili, čo vášmu telu prospieva a čo mu, naopak, škodí, využívame jedinečnú diagnostiku metabolizmu NAS. Používame viacstupňovú diagnostiku umožňujúcu aj biochemické vyšetrenie krvi. Vďaka tomu zistíme, aký je váš stav a aké kroky budú nasledovať za vytúženým cieľom. Aby sme vám na tejto ceste efektívne pomohli, máme vypracovaný detailný plán opakovanej starostlivosti, diagnostiky a monitoringu výsledkov. Navyše, k dispozícii budete mať cvičebné videá, ktoré prispôsobíme vášmu aktuálnemu stavu, veku aj pohlaviu.

Vyšetrenie črevného mikrobiómu

OdhaĽte dôvod, prečo nechudnete

Už starogrécky lekár Hippokrates tvrdil, že „každé ochorenie začína v čreve“. Množstvo vedeckých výskumov poukazuje na úzky vzťah medzi mikrobiómom a nadváhou, obezitou či rôznymi alergiami, únavou, zlou imunitou, diabetom 2.typu, kardiovaskulárnymi ochoreniami, tráviacimi problémami (zápcha/hnačky), depresiami či zápalovými ochoreniami. Zistite, či práve u vás nespôsobujú baktérie neschopnosť chudnúť a či vám nehrozí závažné ochorenie. Naša unikátna metóda je založená na komplexnej molekulárnej biologickej analýze 4 vybraných bakteriálnych kmeňov. Akonáhle zistíme skladbu vášho mikrobiómu, sme schopní odporučiť vhodné potraviny a doplnky, ktoré povedú k navráteniu správnej rovnováhy.

Analýza 4 vybraných kmeňov:
 • Firmicutes. Baktérie Firmicutes sú v čreve zodpovedné za rozklad zložitých tukov na jednoduchšie vstrebateľné látky. Ich zvýšené zastúpenie môže viesť k obezite.

 • Bacteroidetes. Medzi tieto kmene patria prevažne baktérie, ktoré využijú menej energie z potravy. Energetický výťažok u nich nie je tak veľký ako u Firmicutes a pri zveličení sú teda považované za ochrancov proti obezite.

 • Lactobacillus. Pre organizmus veľmi dôležité baktérie. Podieľajú sa totiž na najrôznejších metabolických a imunologických pochodoch, ktoré udržiavajú rovnováhu v tele.

 • Bifidobacterium. Prínos týchto baktérií spočíva v ich účasti na regulácii zápalových procesov. Zároveň tiež môžu spôsobovať znižovanie hladiny cholesterolu v krvi a pečeni.

Výživa pri diabetese a pre-diabetese

Udržte si optimálnu hladinu krvného cukru

Cukrovka nebolí, ale môže zabíjať. Nepodceňujte túto chorobu a príďte sa poradiť o vhodnom stravovaní. Metabolická diagnostika NAS odhalí, ako funguje váš metabolizmus a na základe týchto zistení vám zostavíme stravovací plán na mieru. Vďaka nemu si udržíte optimálnu hladinu cukru v krvi po celý deň a váš život tak bude jednoduchší a príjemnejší. Tým sa však naša starostlivosť nekončí. Budeme sprievodcom a poradcom na vašej ceste, spoločne budeme sledovať vaše výsledky a konzultovať, ako sa cítite.

Výživa detí a zdravá hmotnosť

Dajme šancu našim najmenším

Nadváha až obezita, prípadne podvýživa či iné problémy s výživou sú dnes fenoménom aj medzi deťmi. Zároveň iba asi každé štvrté dieťa trpiace nadváhou má v dospelosti šancu mať normálnu váhu. A to je hlavný dôvod, prečo sme pripravili špeciálny program pre deti. Je založený na diagnostike metabolizmu NAS a následnej starostlivosti podľa zistených výsledkov. Pri vedení programu s deťmi kladieme dôraz na maximálnu mieru porozumenia a prakticky využiteľné návody a odporúčania.

Vieme, že stravovanie detí je ovplyvnené hlavne rodičmi. Preto sme pripravili zvýhodnenú ponuku. Vstúpte do jedného z našich programov priamo vy, ako rodič – vášmu dieťaťu dáme celú starostlivosť zdarma, a to v rovnakom rozsahu, ako náleží aj vám.

Úvodná konzultácia a diagnostika

PRÍĎTE SA s nami NEZÁVÄZNE Poradiť

Venujte 45 minút svojmu zdraviu. Počas nich získate úvodnú analýzu a konzultáciu s nutričným špecialistom. Spoločne zhodnotíme váš zdravotný stav a vaše ciele. Taktiež vám poskytneme podrobné odporúčania vysvetlíme vám, ako by sme vám mohli pomôcť tak, aby chudnutie bolo efektívne a výsledky trvalé.

 • 45 minút s výživovým poradcom

 • Posúdenie jedálnička a tipy, ako ho upraviť
 • Odporúčania, čo robiť pre lepší zdravotný stav
 • Komplexná diagnostika na lekársky overenom prístroji

Nájdeme príčinu, prečo sa vám nedarí schudnúť

Budeme hľadať najvhodnejšie riešenie pre vás
Spoločne sa naučíme zdravým stravovacím návykom
Odštartuje váš nový začiatok a premena k zdravšiemu JA
Rezervujte si konzultáciu

Stačí, ak vyplníte tento formulár. Naša asistentka vás bude kontaktovať do 2 pracovných dní a dohodne si s vami termín.