Pandémia sa negatívne prejavila na mojej postave

Nikdy predtým v minulosti ma nadváha netrápila, nemôžem povedať, žeby som žila nezdravo, ale nezamýšľala som sa nad tým, či je moja strava vyvážená, či mám dostatok pohybu. Už niečo málo po 30-tke som si začala všímať, že moje telo reaguje na môj životný štýl inak, cítila som únavu, vyčerpanosť, bolesť kĺbov. Najväčšiu zmenu na sebe som však spozorovala v čase pandemických opatrení, kedy bol obmedzený pohyb von, trávila som takmer všetok čas doma, trávila som veľa času pred televíziou, začala som sa realizovať vo varení, čo sa čoskoro prejavilo na mojej váhe. Uvedomujúc si, že moje oblečenie mi začína byť tesné, a že pre zachovanie vlastného dobrého pocitu mi už nestačí schovávať sa do čiernej farby. Začala som sa viac hýbať, mala som svojho trénera v posilňovni, snažila som sa znížiť porcie jedla, ale ručička na váhe sa smerom nadol takmer nepohla. Na sociálnej sieti sa mi objavila reklama na úvodnú konzultáciu výživového poradenstva v Nutriadapte, tak som si povedala, že za skúšku nič nedám, vedela som, že hlavným motorom chudnutia je strava a pohyb je skôr podporným nástrojom. Na prvom stretnutí ma príjemne prekvapil profesionálny, seriózny a milý prístup. Celý postup, možnosti a princípy programov mi boli prehľadne vysvetlené. Po komplexnom vyšetrení krvných odberov a po vstupnom dotazníku, ktoré boli konzultované ďalšími odborníkmi mi prišla na našom ďalšom stretnutí veta, ktorú si budem stále pamätať: „Máte ideálne výsledky, vy nemáte dôvod nechudnúť“ a to bol asi môj štartér, to správne vnútorné nastavenie. Vybrali mi pre mňa najvhodnejší typ stravy, poskytli informácie ako a koľko a čo mám jesť, aby som získala zo stravy čo najviac živín a vitamínov a zároveň, aby som nehladovala. Prvé 2 týždne som sa držala kalorických tabuliek, gramáže jedla do detailu, postupne som si však začala osvojovať základné princípy správneho stravovania a zistila som, že to boli len drobné zmeny, ktoré má nezaťažovali a úspech narastal každým ďalším stretnutím. Na mojom polročnom programe som sa každou konzultáciou dozvedela nové informácie ohľadom správneho stravovania, zdravého životného štýlu, dostala som rôzne rady, tipy. Najkrajší pocit som však zažila, keď som sa zrazu dokázala zmestiť do môjho, farbou bohatého, starého oblečenia, dokonca aj z čias maturít. Pozitívne reakcie okolia a rodiny boli už len príjemným spestrením celého tohto procesu. Odporúčam Nutriadapt všetkými desiatimi každému, kto cíti, že jeho životný štýl potrebuje zmenu a nevie ako začať.

pred

po

späť na referencie

Rezervujte si konzultáciu

Vyplňte tento rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.