Moje priberanie začalo po 50-ke.

Pomaličky každým rokom som naberala kilogram za kilogramom. Pri pohľade do zrkadla som sa začala sama sebe menej páčiť. Vedela som o tom, že sú špeciálne váhy, ktoré odmerajú množstvo tuku. Majú ich aj v niektorých fitnes centrách, ale nechcela som ich navštíviť, lebo nemala som záujem o cvičenie. Náhodne som si všimla reklamu na internete, kde Nutriadapt ponúkal za zvýhodnenú cenu diagnostiku. Vyplnila som dotazník, hneď ma kontaktovali, dohodli sme si termín a 15.11.2019 sa začala moja cesta zmeny životného štýlu.Výsledky diagnostiky ma nemilo prekvapili. Pri mojej výške 163 cm a váhe 68 kg som si nemyslela, že je to až také dramatické. Znepokojil ma hlavne môj metabolický vek 62 rokov (fyziologický 56) a hodnota viscerálneho tuku.Ujala sa ma pani Zuzana Bakaľarová, ktorá vyštudovala odbor diétna sestra čo vzbudzovalo vo mne dôveru, že to bude rozhovor s odborníkom. Na začiatku som jej neprezradila, že 35 rokov pracujem v zdravotníctve a mnohé skutočnosti sú mi dobre známe. Spôsob ako dokázala klientovi vysvetliť zdravotné riziká plynúce z nadváhy bol zrozumiteľný, mala k dispozícii aj vhodné obrázky a okamžite si ma získala svojim empatickým prístupom. Vysvetlila mi aké sú možnosti ich centrá a hneď na prvom stretnutí sme zrealizovali plán na 6 mesiacov. Bol to darček, ktorý som si kúpila k Vianociam.Veľmi som ocenila ich služby ako možnosť dať si vyšetriť mikrobióm čreva, určenie miery stresovej záťaže organizmu a zhodnotenie laboratórnych parametrov odborníkmi. Ďalším pozitívom tohto odborného poradenského centrá bolo to, že aj keď majú vo svojom portfóliu predaj výživových doplnkov, ich filozofia sa nezakladá na ich predaji. Niektoré poradne profitujú práve z predaja výživových produktov. V mojom osobnom výživovom pláne mi boli doporučené, ale nikto mi ich nevnucoval. Sama som sa o niektoré zaujímala a pani Zuzana mi všetko stále perfektne vysvetlila. Jej pomoc na mojej ceste premeny bola neskutočná. Na každom stretnutí som sa vďaka jej radám a dlhodobým skúsenostiam posúvala každé 2 týždne dopredu. Na každé stretnutie mala všetko perfektne pripravené, vedela mi dokonca poradiť, v ktorom obchode viem kúpiť vhodné potraviny, kde sú v hypermarketoch situované, čím sa aj moje nákupy stali rýchlo realizované, čo prospelo aj k môjmu manažmentu času.Spočiatku som jedla 5 krát denne a viedla ma k tomu, aby sme to znížili na 3 krát denne. Morálne ma podporovala, za moje prehrešky v podobe čokolády na akýkoľvek spôsob ma nekarhala ale s veľkou trpezlivosťou hľadala spôsob ako sa toho zbaviť. Odporučila mi mnoho receptov a ponúkla možnosti na zdravé sladkosti, takže ani počas Vianoc som nepribrala, ale schudla.

Výsledok: -10 kg

pred

po

Za pol roka som vďaka odbornej pomoci Zuzanky dokázala schudnúť viac ako som mala v pláne a zbavila som sa 10 kg nadváhy.

Osvojila som si pitný režim, zbavila sa psychogénneho jedenia čokolády a dokázala som aj to, že dnes jem iba 3 krát denne a zbytočne medzi jedlom nezobkám. Tým má aj môj tráviaci systém dostatok času na regeneráciu. Čo má najviac teší je to, že mnoho ľudí v mojom okolí si to všimlo a motivovala som ich. Dokonca aj tých, čo doposiaľ o svojom probléme nadváhy nechceli ani rozprávať. Či už navštívia Nutriadapt ako ja, alebo urobia akýkoľvek krok v ústrety k svojmu zdraviu, mám z toho veľmi dobrý pocit.

Moja rada?

Ak chcete niečo urobiť pre svoje zdravie a rozhodnete sa zhodiť prebytočné kilogramy potrebujete tím. Tím, ktorý vám s tým pomôže, poradí, ktorý vás bude podporovať hlavne morálne a podrží vás, keď sa vám nebude dariť. Niekto má to šťastie, že nájde vhodný tím aj vo svojom okolí či v rodine. Ja som svoj tím našla v Nutriadapte v Prešove, kde mi stále venovali dostatok času a som im za to vďačná.

späť na referencie

Rezervujte si konzultáciu

Vyplňte tento rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.