Internet je plný „zaručených“ spôsobov a samozvaných odborníkov na výživu a chudnutie. Vyznať sa v spleti informácií a odlíšiť, čo je skutočne účinné a čo len lacným marketingovým trikom býva náročné aj pre opatrnejších ľudí.

Prinášame vám niekoľko tipov, ako oddeliť zrno od pliev a vybrať si správnu metódu chudnutia, ktorá je preukázaná a nezakladá sa na vymyslených príbehoch.

Odborníkov na výživu je ako húb po daždi. Práve to  je hlavným dôvodom, prečo sú teraz plne vyškolení a akreditovaní dietológovia dôležitejší ako kedykoľvek predtým.

  1. Čo vlastne potrebujete vy?

Skôr, ako sa zveríte do rúk niekoho iného, popremýšľajte, čo so svojím zdravím chcete reálne spraviť. Túžite schudnúť? Riešite konkrétny zdravotný stav? Máte potravinovú intoleranciu alebo alergie, ktoré je potrebné riešiť? Máte záujem o zlepšenie zdravia vašich čriev? Hľadáte riešenie príčin emocionálneho alebo záchvatového prejedania sa?

Správny výživový odborník sa nepozerá len po tom, čo jete, ale aj v akom stave sú ostatné životné funkcie, spraví celkový skríning tela, preštuduje si chorobopis, dedičné predispozície, či psychické rozpoloženie každého klienta individuálne.

  1. Má výživový poradca vzdelanie a certifikáciu?

V časoch, keď každý môže tvrdiť, že je „odborníkom“, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým uistiť sa, že zdravotníci, s ktorými konzultujete, sú skutočne plne vyškolení a akreditovaní, aby vám pomohli.

  1. Skúmajte motiváciu a komunikáciu vo vašej spolupráci

Chce vám samozvaný odborník na výživu predať drahé produkty, alebo sa zameriava na výsledok, ktorý si spolu stanovíte? Rôzni výživoví „guru“ útočia na citlivú stránku a zraniteľnosť klientely. V hre je totiž aj dôstojnosť zákazníka a práve slepá dôvera zákazníka k týmto ľuďom má za následok prázdnu peňaženku a takmer nulové výsledky.  Renomovaný dietológ / výživový odborník sa naopak zameria na plnohodnotné potraviny, plány jedálneho lístka, rieši a konzultuje výsledky a pokroky a neraz je aj motivátorom. Aktívne sa zaujíma o klienta, pretože ním nastavený plán je zároveň aj jeho vizitkou.

  1. Dohľadávajte si informácie

Odborníci, ktorí majú úspechy sa neskrývajú. Vyhnite sa poradcom, ktorý na svojej stránke nemajú uvedený kontakt ako email alebo t.č.. Ak je na webe len formulár, zbystrite pozornosť. Dajte si pozor aj na veľmi okaté fotky „pred a po“. Viaceré vizualizácie pochádzajú z fotobaniek a od reality sú na míle ďaleko. Ideálne je, ak nájdete na stránkach celý tím, ktorí pomáha klientom. Ak je k nemu aj životopis, mená, či fotky, dosiahnuté vzdelanie a certifikované kurzy, ste na dobrej ceste nájsť partnera pre svoje zdravie.

Naša spoločnosť si za svojou revolučnou diagnostickou metódou stojí.

Preto nemáme problém predstaviť sa vám online, ale aj na osobnom stretnutí. Prejdeme s vami všetky úskalia, pozrieme sa na fungovanie vášho metabolizmu a nastavíme racionálny plán ako schudnúť zdravo a bezpečne.

späť na články

Rezervujte si konzultáciu

Vyplňte tento rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.