Covid-19 a imunita

Koronavírus. Téma, ktorú denne čítaš a vidíš na internete, v novinách či v televízií. Máš pocit, že nie je nič, čo by si o tomto víruse a pandémií ešte nevedel. Neboj sa. Tento článok bude z časti o covid 19, ale hlavne o našej imunite.

Ako súvisí covid 19 s imunitou

Ako súvisí covid 19 s imunitou ? Ako sa brániť do budúcna ? Alebo ako sa zmení budúcnosť a mnoho iného si dnes povieme. Tak poďme na to.

Pod pojmom imunita si môžeme predstaviť akú si schopnosť brániť sa pred chorobami či inými baktériami, vírusmi a pod. Ak sa však vaše telo brániť nevie a nemôže, prichádzajú zdravotné problémy. Oslabenú imunitu môže mať človek aj zo stresu, nedostatku pohybu či znečisteného životného prostredia. Preto sa určite pýtaš, ako sa môžeš brániť aby si nemal oslabenú imunitu a nedostal koronavírus ? Odpoveď je, snažiť sa posilniť si svoju imunitu a baktérie, ktoré ovplyvňujú črevný mikrobiom.

Tento mikrobióm sa nachádza v našich črevách.

Každý z nás má iný mikrobióm, a preto je dôležité sa dať testovať, aby si vedel ako na tom si, kde máš „medzery“ a kde to máš/môžeš ešte „doladiť“, aby si mal sto percente zdravé črevá a teda aj silnú imunitu, pred vírusmi, chorobami a pod. Ak však nemáš možnosť sa ísť dať hneď testovať, je dobre užívať tzv. probiotiká, prebiotiká a postbiotiká a ďalšie doplnky, ktoré podporujú správne fungovanie našich čriev. Okrem spomínaného môžeme používať aj tzv. „prírodné probiotiká“. Myslíme tým, kyslú kapustu, kvalitné jogurty a kefíry, kombuchu atď. Ďalšou dobrou radou pre naše črevo je jednodňový pôst. Žiadne diéty, len na jeden deň obmedziť potravu a zamerať sa na vývar, či už kurací, hovädzí alebo zeleninový. Vaše črevo sa vám poďakuje, dostane kolagén a taktiež si oddýchne.

Taktiež nemenej dôležité je pre telo mať dostatok pohybu, kvalitný spánok alebo sociálne kontakty s rodinou či kamarátmi. Samozrejme to najdôležitejšie, je znížiť stres, ktorého je v dnešnej dobe veľa. Mozog a črevo sú prepojené viac ako by sa ti zdalo na prvý pohľad.

Na záver máme pre teba dobré správy.

My v Zdravom východe sa zaoberáme aj imunitou. Preto ak chceš vedieť ako na tom si s imunitou alebo ak si ju chceš zlepšiť, navštív jednu z našich pobočiek, ktoré máme na Slovensku. Tešíme sa na tvoju skorú návštevu.

Extra tip – zabezpečte si domácnosť do budúcna. Majte doma antibakteriálne prípravky, ktoré majú široké spektrum využitia. Mať doma dezinfekciu či rúška navyše, je plus pre každého človeka.

späť na články

Rezervujte si konzultáciu

Vyplňte tento rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.