Čo je to metabolická diagnostika a ako funguje

Chcete schudnúť bez cvičenia? Samozrejme, je viac ako vhodné spojiť správne stravovanie s pohybom a spaľovaním tukov. V niektorých prípadoch je potrebné znížiť hmotnosť úpravou jedálnička, následnou stratou hmotnosti a až tak cvičením. Predíde sa tak riziku poranení, ktoré sú spôsobené záťažou napr. na kĺbový aparát.

Budete si musieť odoprieť slaninu, či veterník? Jednoducho povedané nie. Je ale podstatný rozdiel, či si dáte jogurt ráno, alebo večer, či si doprajete sladké ovocie pred spaním, alebo v doobedňajších hodinách.

Presne o tom je totiž metabolická diagnostika. Tu vôbec nejde o masové predpisovanie cvičení alebo tvorbu jedálnička. Každé telo reaguje na prísun živín inak. Niekto môže zjesť celú čokoládu na posedenie a váha nevyskočí ani o gram, niekto len prejde okolo sladkého koláčika a hneď sa to na neho „nalepí“.

Ak suseda chodí behať, neznamená, že tento beh pomôže aj vám. Každé telo je jedinečný systém procesov. Je to niečo ako odtlačky prstov. Nenašli by ste snáď na svete človeka, ktorý má rovnaký metablizmus pri rovnakých vstupných hodnotách ako váha, pitný režim, pravidelnosť a kvalita stravy, množstvo spánku a podobne.

Práve metabolická diagnostika je jedinečné vyšetrenie, ktoré dáva do rúk odborníkov ale predovšetkým vás mimoriadne silný nástroj v boji s nadváhou alebo len skrátka s celkovým fungovaním vášho metabolizmu a tela celkovo.

Pri vstupnom vyšetrení je pre odborníkov dôležitá aj informácia o vašom zdravotnom stave, intolerancii voči niektorým jedlám, alergie, rodinná anamnéza, príjem mäsových pokrmov a podobne. 

Výstupom metabolickej diagnostiky je presne na mieru pripravený plán, ako dosiahnuť svoj cieľ. Pochopenie, ako funguje vaše telo a metabolizmus je základom pre úpravu jedálnička a naštartovanie spaľovania.

Obrovskou výhodou je, že pri dodržiavaní plánu v podstate ani nepocítite drastické zmeny vo vašom živote. Žiadne dlhé hodiny v posilkách, hladovanie, či príprava zložitých pôstnych jedál. Je samozrejme jasné, že náš program určite zasiahne do vášho každodenného života, ale nejedná sa o drastické zásahy, ktoré môžu byť pre telo šokové a v konečnom dôsledku kontraproduktívne. 

Naši odborníci prídu na to, čo vo vašom tele bráni chudnutiu a čo naopak zrýchľuje metabolizmus. 

Vaše telo sa bude cítiť lepšie, budete prirodzene a zdravo redukovať hmotnosť s minimálnym rizikom jojo efektu, ktorý môže pôsobiť veľmi demotivujúco.

Práve preto je pomoc od odborníka, ktorý vám zostaví plán kľúčová. Naša práca nekončí vytvorením plánu a odovzdaním výživového smeru. Pravidelne s klientmi konzultujeme pokrok a vyhodnocujeme dosiahnuté stavy. Chcete aj vy chudnúť efektívne a zdravo? Nechajte si spraviť metabolickú diagnostiku.

späť na články

Rezervujte si konzultáciu

Vyplňte tento rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí telefonicky a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie. Návšteva trvá 45–60 minút.

POZN.: Pre objednanie musíte vyplniť svoje telefónne číslo, aby sme vás mohli kontaktovať a dohodnúť si termín. Vaše telefónne číslo bude použité iba za týmto účelom a nebude poskytnuté žiadnej tretej strane.